Huba korzeni
Pierwsze znaczące badania huby korzeni datują się od roku 1874; od tego czasu tematyka ta weszła na stałe do czołowej leśnej literatury fitopatologicznej . Zakażenie następuje poprzez rany w drzewie lub kontakt korzenia zdrowego z .
Huba korzeni powodowana przez Heterobasidion annosum (Fr.) Bref.
Huba korzeni – sosna, modrzew, gatunki liściaste. Huba korzeni, korzeniowiec sosnowy .
Huby pojawiają się na ziemi, korzeniach, pniach i gałęziach zarówno żywych jak i martwych drzew, a także na ich drewnie. Heterobasidiom annosum, sprawca huby korzeni atakujący korzenie i.
Huba korzeni (Heterobasidiom annosum), od lewej: owocniki (1-3), rozkład ( 5) i . Przebudowa częściowa zagrożonych hubą korzeni monokultur sosnowych na gruntach porolnych z wykorzystaniem preparatu Rotstop . Wykrywanie i badanie ognisk huby korzeni w drzewostanach sosnowych za pomocą zdjęć lotniczych . Naczelnego Zarządu Lasów Państwowych, 19- pages. Ochrona przed szkodnikami korzeni. Zasady określania zagrożenia ze strony chorób korzeni.
Huba_(grzyb) Huba – popularna nazwa. Heterobasidion annosum drzewostany iglaste fitopatologia lesna. Huba korzeni ( Heterobasidion annosum): Zagrożenie pniaków infekcją przez Heterobasidion annosum i możliwości ich ochrony przed zakażeniem.
Las Polski - dwutygodnik leśników i przyjaciół lasu, Informacja: Huba korzeni na bukach - ciekawostka czy problem?
Komentarze
Prześlij komentarz